24 000 ₴
Вимикач оливний ВПМ-10 (вимикач малооливний, підвісний) являє собою триполюсний, комутаційний апарат, призначений для роботи у внутрішніх установках змінного струму високої напруги частотою 50 ГЦ, зокрема для КРУ внутрішнього встановлення. Вимикачі ВПМ-10 призначені для увімкнення й вимкнення електричних ланцюгів під навантаженням і у разі коротких замикань.
За родом установлення оливний вимикач ВПМ-10 поділяються на дві групи: 1. для звичайних розподільних пристроїв (ячей типу КСО). 2. для комплектних розподільних пристроїв (КРУ) з комірками викатного типу. У цьому разі до позначення типу вимикача ВПМ-10 додається буква "К".
Структура позначення вимикача ВПХ-10-20/Х У3:
Тип вимикача ВПМ визначається використовуваним у його керуванні приводом:
1. для оливних вимикачів ВПМ-10, ВПМ-10К застосовуються електромагнітні приводи постійного струму ПЕ-11 або пружинні приводи типу ПП-67, вимкнення яких відбувається завдяки енергії вимикачів, що вимикають пружини.
2. для оливних вимикачів ВПМП-10 застосовуються пружинні приводи ППО-10, вимкнення відбувається також завдяки енергії приводу.
Кожен тип оливних вимикачів має кілька типосновок залежно від величини номінального струму, місця приєднання привода. Вимикачі ВПМ-10 виготовлені в кліматичному виконанні У категорії розміщення 3 і 2 — вимикачі серії ВПМ-10 і категорії розміщення 3 — вимикачі типу ВПМП-10.
Принцип роботи ВПМП-10
Принцип роботи вимикача ґрунтується на гасі дуги, що виникає в разі розмикання контактів, потоком газомасляної суміші, що утворюється внаслідок інтенсивного розкладання трансформаторної оливи під дією високої температури горіння дуги. Цей потік отримує певний напрямок у спеціальному дуговому пристрої, розміщеному в зоні горіння дуги.
Увімкнення вимикача відбувається завдяки енергії приводу (ПЕ-11 або ПП-67), а вимкнення — завдяки енергії вимикачів пружин.
Пристрій вимикача ВПМ-10
Три полюси вимикача підвішуються на опорних ізоляторах до зварної рами. Рух від вала вимикача до рухомих контактів полюсів передається ізоляційними важелями та сережками.
Циліндри вимикачів на номінальний струм 1000 А виробляються з латуні, а на номінальний струм 630 А — зі сталі та мають поздовжній немагнітний шов.
Вимикачі на номінальний струм 630 і 1000 А мають однакові контактні стрижні та розеткові контакти, а вирізняються кол-вом гнучких зв'язків (на полюс вимикача 630 А — 1 шт., 1000 А — 2 шт.) і розмірами колодки.
Верхній прохідний ізолятор полюса вимикача складається з порцелянового ізолятора, всередині якого поміщена бакелітова трубка. Бакелітова трубка слугує для збільшення електричної міцності проміжку між контактним стрижнем і циліндром полюса.
Осьова відстань між центрами полюсів оливного вимикача в межах 250+-2 мм.
Розетковий контакт розташований на нижній кришці полюса вимикача. Він складається з п'яти ламелей, облицьованих у верхній частині дугостійкою металокерамікою. Контактне натискання здійснюється за допомогою пружин.
Загальний вигляд і габаритно-встановлювальні розміри вимикача ВПМ-10.
1 — полюс, 2 — ізолятор опорний, 3 — рама, 4 — болт заземлення, 5 — буфер оливний, 6 — болт упорний (фіксатор ввімкненого положення), 7 — стрижень контактний, 8 — вал, 9 — важіль із роликами, 10 — важіль ізоляційний, 11 — сережки, 12 — важіль (для середнього приєднання привода), 13 — вилка (для середнього приєднання привода), 14 — важіль із виделкою (для бокового приєднання привода), 15 — перегородка (тільки для виконання У2).